Skip to main content

Kliešťová sezóna je v plnom prúde

V prebiehajúcej sezóne, keď je zvýšené riziko infestácie ektoparazitmi ako sú kliešte a blchy, by ste nemali zabúdať na ochranu Vašich miláčikov pred napadnutím týmito tvormi a zabrániť tak prenosu nebezpečných ochorení, ktoré roznášajú.
V prvom rade je dôležité rozlíšiť pojem "očkovanie proti kliešťom" a "ochrana pred kliešťami". Očkovať je možné len proti ochoreniam, ktoré kliešte prenášajú, t.zn. proti borelióze (vakcinácia je možná od 12. týždňa veku) a babezióze (vakcinácia je možná od 6. mesiaca veku). Veľmi dôležité je zároveň chrániť zvieratko pred napadnutím týmito parazitmi. Na tento účel máme na trhu niekoľko prípravkov od rôznych firiem. Ich výber závisí od subjektívnej preferencie veterinárneho lekára a od priania majiteľa.
Máme dostupné 3 formy aplikácie: spreje, obojky a prípravky nanášajúce sa priamo na kožu len na určitom mieste na tele - tzv. spot-on. Každá z týchto foriem má inú dobu účinku a niektoré formy sú vhodné pre určitú vekovú kategóriu zvierat. Ohľadom výberu Vám radi pomôžeme u nás na klinike.
Nezabúdajte, že prevencia je vždy lacnejšia ako terapia.

Veterinárna klinika Nitra

Akademická 3
949 01 Nitra

www.veterinarnaklinikanitra.sk
vetcentrum@veterinarnaklinikanitra.sk

Viac informácií v sekcii kontakty.

Ordinačné hodiny

Po - Pi 9.00 - 18.00
So - 9.00 - 12.00
Nedeľa a sviatky pohotovosť po telefonickom dohovore

V prípade nutnosti volajte:
037 / 651 39 13

Naša klinika ošetruje

Malé zvieratá
Exotické zvieratá
Kone
Hospodárske zvieratá

Sledujte tiež sekciu články pre aktuálne informácie týkajúce sa jednotlivých zvierat.